Домой Культура Вынікі конкурсу «Зорка ўзышла над Беларуссю» у Бабруйску

Вынікі конкурсу «Зорка ўзышла над Беларуссю» у Бабруйску

Вынікі пасяджэння журы гарадскога тура Рэспубліканскага конкурсу маладых талентаў «Зорка ўзышла над Беларуссю».

ПРЫСУТНІЧАЛІ

Лукашэвіч К.І. старшыня журы дырэктар УА «Дзяржаўная сярэдняя школа-каледж мастацтваў», Балаханаў В.Е. намеснік старшыні журы, кіраўнік ЗЛК Рэспублікі Беларусь народнага хору ДУК «Палац мастацтваў г. Бабруйска», Клопава Г.Ф. сакратар, загадчыца арганізацыйна-метадычнага аддзела ДУК «Палац мастацтваў г. Бабруйска»

Члены журы

Эскендарава Р.Ф. спецыяліст аддзела культуры; Арасланава Т.В. дырэктар дзіцячай мастацкай школы ім. У.А. Дамарада, Шулікова Н.А. галоўны рэжысёр ДУК «Палаца мастацтваў г. Бабруйска», ГарбуноваІ.А. кіраўнік ўзорнай эстраднай студыі «Сола» Цэнтра пазашкольнай работы «Росквіт», Пушнова Г.В. мастацкі кіраўнік УК «Цэнтр культуры і вольнага часу Ленінскага раёна», Сохар М.Ю. галоўны рэжысёр УК «Магілёўскі абласны тэатр драмы і камедыі ім. В.І.Дуніна Марцінкевіча», Капітонава Ф.А. загадчыца аддзялення тэарэтычных дысцыплін ДМШ 2 ім. У.У. Алоўнікава.

Намінацыі і ўдзельнікі

«Аўтарская песня» (Клімовіч Юлія музычная студыя «Кіфа» УК «Цэнтр вольнага часу і творчасці г. Бабруйск», Пінчук Галіна, Баравік Дзмітрый ЗЛК «Шына-най» ДУК «Палац мастацтваў г. Бабруйск», Мікулік Павел УК «Магілёўскі абласны тэатр драмы і камедыі ім. В.И. Дуніна-Марцінкевіча»);

«Народныя спевы» (Пархамовіч Марына вакальна-эстрадная студыя «Каскад» УК «Цэнтр вольнага часу і творчасці г. Бабруйск»,Акушэвіч Наталля ДМШ 1 ім. Я.К. Цікоцкага, Арцёмчык Марына ДМШ 3);

«Эстрадныя спевы» (Крычко Анастасія, Тоўсцік Алег, Харанека Вікторыя, Халатава Маргарыта, Ціханава Ірына ЗЛК «Шына-най», Якаўлева Ганна узорны музычны тэатр «Слугі трох муз» ДУК «Палац мастацтваў г. Бабруйск», Беляшоў Сяргей ліцэй 4, Папэня Вольга ААТ «Беларусьгуматэхніка», Савенка Арцём вакальна-эстрадная студыя «Каскад» УК «Цэнтр вольнага часу і творчасці г. Бабруйск», Бусел Вольга ДМШ 3, Будніцкая Марыя, Хурсанов Вячаслаў узорная эстрадная студыя «Росы» Цэнтра пазашкольнай работы «Росквiт», вакальны квартэт «Дзяўчаты» ДМШ 1 ім. Я.К. Цікоцкага);

«Сучасны танец» (ЗАК ансамбль танца «Юнацтва», НАТ «Прыгажосць» ДУК «Палац мастацтваў г. Бабруйск»);

«Дэкаратыўна-прыкладное ­мастацтва» (Лагойка Святлана, Пінькоўская Наталля, Ермаловіч Алексей, Макаранка Любоў ДУК «Палац мастацтваў г. Бабруйск», Васіленка Юлія, Капітонава Вікторыя, Бурак Юлія ДМШ ім. У.А. Дамарада);

«Фатаграфія» (Мельнікава Наталля Бабруйскі завод напіткаў)

У намінацыі «Эстрадныя спевы» былі пададзеныя заяўкі ад Курачкіна Ігара саліста эстраднай студыі «Сола» Цэнтра пазашкольнай работы «Росквiт», Кір’яковай Таццяны салісткі вакальна-эстраднай студыі «Каскад» УК «Цэнтр вольнага часу і творчасці г. Бабруйск», якія не змаглі прыняць удзел у гарадскім адборачным туры па стане здароўя.

ПАСТАНАВІЛІ

Рэкамендаваць для ўдзелу ў абласным адборачным этапе наступных канкурсантаў:

«Аўтарская песня»— Клімовіч Юлія музычная студыя «Кіфа» УК «Цэнтр вольнага часу і творчасці г. Бабруйск», Пінчук Галіна ЗАК тэатр песні «Шына-най» ДУК «Палац мастацтваў г. Бабруйск» з улікам патрабаванняў дадзенай намінацыі па рэпертуару.

Мікулік Павел УК «Магілёўскі абласны тэатр драмы і камедыі ім. В.І.Дуніна-Марцінкевіча» не можа быць дапушчаны да абласнога этапу, так як не адпавядае па ўзросту (1631 год)

«Народныя спевы»— Акушэвіч Наталля ДМШ 1 ім. Я.К. Цікоцкага, Арцёмчык Марына ДМШ 3;

«Эстрадныя спевы» Тоўсцік Алег, Халатова Маргарыта ЗАК тэатр песні «Шына-най», Якаўлева Ганна узорны музыкальны тэатр «Слугі трох муз» ДУК «Палац мастацтваў г. Бабруйск»;

«Сучасны танец» рэкамендаваць ЗАК ансамбль танца «Юнацтва», НАТ «Прыгажосць» ДУК «Палац мастацтваў г. Бабруйск» з улікам колькаснага складу.

«Дэкаратыўна-прыкладное мастацтва» Лагойка Святлана ДУК «Палац мастацтваў г. Бабруйск», Васіленка Юлія, Капітонава Вікторыя ДМШ ім. В.А. Дамарада.

Прасіць абласную экспертную камісію пры магчымасці дапусціць да абласнога этапу Савенка Арцёма вакальна-эстрадная студыя «Каскад» УК «Цэнтр вольнага часу і творчасці г. Бабруйск», Хурсанова Вячаслава УЭС «Росы» Цэнтра пазашкольнай работы «Росквiт», Курачкіна Ігара эстрадная студыя «Сола» Цэнтра пазашкольнай работы «Росквiт» з улікам патрабаванняў дадзенай намінацыі па рэпертуару.

Адзначыць высокі ўзровень падрыхтоўкі вакальнага квартэта «Дзяўчаты» ДМШ 1 ім. Я.К. Цікоцкага.

Бобруйский городской исполнительный комитет

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Напишите свой комментарий!
Введите здесь ваше имя